معاون اول رييس‌جمهور با تاكيد بر اين‌كه دشمنان قصد دارند با آثار غيرواقعي تحريم، افكار عمومي را تحت تأثير قرار داده و مانعي در مسير پيشرفت كشور ايجاد كنند از استانداران سراسر كشور خواست دولت را با تمام توان در اجراي دقيق اين قانون ياري دهند، چراكه بي ترديد پس از عبور از اين مرحله شتاب فراواني در پيشرفت كشور ايجاد خواهد شد.

به گزارش ايسنا، محمدرضا رحيمي عصر امروز (دوشنبه) در جمع استانداران سراسر كشور با اشاره به اين‌كه استانداران از اركان اساسي اداره كشور هستند، اظهار كرد: اگر استانداران سراسر كشور به شكل هماهنگ دولت را در اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها ياري دهند، امور كشور با سرعت و در مسير پيشرفت انجام خواهد شد.

وي با بيان اين‌كه تحريم‌هاي نظام سلطه هيچ تاثيري در كشور به وجود نياورده است، گفت: با اقداماتي كه دولت در پيش گرفته است در آينده نزديك ناكارآمدي تحريم‌هاي دشمن بر همگان به اثبات خواهد رسيد.

رحيمي خاطرنشان كرد: امروز بسياري از دشمنان خارجي و بدخواهان داخلي متوجه شده‌اند كه هيچ فشار و تحريمي نمي‌تواند مانع پيشرفت ملت ايران شود و بسياري از سران كشورهاي سلطه‌گر به بي تاثير بودن تحريم‌ها عليه ايران اعتراف كرده‌اند.

وي در ادامه به برخي از اهداف دشمن از اعمال تحريم و فشار بر ملت ايران اشاره كرد و گفت: دشمنان به زعم خود سعي دارند با وارد آوردن فشار بر بخش‌هاي اقتصادي كشور و از طريق ايجاد ياس و نااميدي در ملت ايران، دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران را ناكارآمد نشان دهند و با ايجاد نارضايتي مردم را در مقابل دولت قرار دهند اما بايد بدانند ملت ايران با آگاهي كامل از توطئه دشمنان، تمامي تهديدات آنان را به فرصت شكوفايي و عزت و اقتدار تبديل خواهد كرد.

معان اول رييس‌جمهور فعال‌سازي فازهاي پارس جنوبي، ايجاد يك ميليون و صد هزار فرصت شغلي، توسعه ترانزيت و اتصال راه‌هاي مواصلاتي و احياي راه ابريشم از طريق خطوط ريلي را از اقداماتي برشمرد كه در ايام تحريم شكل گرفته و گفت: به فضل الهي با تلاش همه دستگاه‌ها و سازمان‌هاي دولتي و اراده مستحكم مردم، تحريم‌هاي دشمن در هم كوبيده خواهد شد.

رحيمي با بيان اين‌كه نبايد اجازه داد كه عده معدودي جامعه را به سوي ياس و نااميدي هدايت كنند از استانداران خواست با نظارت دقيق واقعيت‌ها را به آگاهي مردم برسانند و اجازه ندهند مسايل حاشيه‌اي موجب نگراني و نااميدي در مردم شود.

به گزارش ايسنا، محمدرضا رحيمي همچنين در حاشيه گردهمايي استانداران در جمع خبرنگاران تاكيد كرد: اگر مردم و دولت با هم هماهنگ باشند رفقاي تحريم‌كنندگان در داخل نمي‌توانند كاري كنند.

وي با تاكيد بر اين‌كه تحريم‌ها نتوانسته است هيچ اثري در كشور ما ايجاد كند، گفت: ما با استانداران هماهنگ كرديم كه طوري عمل كنند كه مردم عزيز ما در مضيقه قرار نگيرند، ما معتقديم بايد با هم هماهنگ عمل كنيم و واقعيت‌ها را به گوش مردم برسانيم.

وي با بيان اين‌كه ما از مردم تقاضا كرديم كه به دولتمردان‌شان اعتماد كنند چراكه آنچه آن‌ها مي‌گويند درست است، افزود: مردم نبايد به آنچه كه در برخي از حواشي مي‌آيد، همچنين به آنچه كه برخي از تجار، بازرگانان، فروشنده و كسبه مي‌گويند اعتماد داشته باشند.

معاون اول رييس‌جمهور، با بيان اين‌كه همه چيز در كشور عادي است، خاطرنشان كرد: ما در ايران به خاطر اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها و يا به خاطر تحريم‌هاي قدرت‌هاي استكباري به زحمت نيافتاده‌ايم و توانسته‌ايم به خوبي تصميم بگيريم و امروز هم تصميم گرفته‌ايم كه واقعيت‌ها را آن‌طور كه هست با مردم در ميان بگذاريم و از مردم هم تقاضاي‌مان اين است كه حرف‌هاي استانداران را در استان همچنين حرف‌هاي وزراي دولت آقاي احمدي‌نژاد را بپذيرند و نه حرف‌هاي حاشيه‌اي را.

رحيمي در ادامه گفت: اگر اخلالي در امر توزيع، فروش و گراني سكه به وجود ‌آمد شما ملاحظه كرديد كه دولت آن را يك هفته‌اي مديريت كرد.

وي با بيان اين‌كه دولت به اندازه كافي داراي منابع ارزي و طلا است، گفت: مردم باور كنند كه بانك مركزي ايران بيش از حد معمول ذخيره دارد يعني ما كه هم‌اكنون كه در تحريم هستيم مي‌بينيم كه در هيچ دوره‌اي پس از انقلاب به اين ميزان طلا و ذخيره ارزي نداشته‌ايم، بنابراين نبايد به حرف اخلال‌گران و دشمنان توجهي كرد.

معاون اول رييس‌جمهور، در پاسخ به اين سوال كه آيا در راستاي بحث هدفمند كردن يارانه‌ها با گراني مواجه خواهيم شد يا نه؟ گفت: ما در قانون هدفمند كردن يارانه‌ها، يارانه‌ها را حذف نمي‌كنيم بلكه آن‌ها را هدفمند مي‌كنيم. ما جلوي عده‌اي كه زياد از يارانه‌ها مصرف مي‌كنند را مي‌گيريم تا همه به اندازه هم مصرف كنند. يعني مي‌خواهيم توزيع عادلانه داشته باشيم. بنابراين نبايد گراني به وجود بيايد. حال اگر جايي اين مساله رخ داد دولت قادر است كه آن را مديريت و كنترل كند.

رحيمي خاطرنشان كرد: البته شرط اين كارها هماهنگي بين دولت و مردم است و اگر دولت و مردم به‌هم متصل و دست‌شان در دست هم باشد هيچ اتفاقي نخواهد افتاد.

خبرنگاري از رحيمي پرسيد گفته مي‌شود گروه‌هايي با تشكيل ستادهايي قصد دارند با هدفمند كردن يارانه‌ها مبارزه كنند.

 به نظر شما اين عده چه اهدافي دارند؟ كه معاون اول رييس‌جمهور، پاسخ داد: اهداف اين عده را آقاي رييس‌جمهور فرموده‌اند اما من اين مطلب را مي‌گويم كه اگر مردم و دولت با هم هماهنگ باشند همانطور كه تحريم‌كنندگان آمريكا و اروپايي هيچ اثر موثري نخواهند داشت رفقاي آن‌ها در داخل نيز نمي‌توانند كاري كنند.

معاون اول رييس‌جمهور تاكيد كرد: شرط دور زدن كامل تحريم‌ها همچنين اجراي درست و صحيح قانون هدفمند كردن يارانه‌ها هماهنگ بودن مردم و دولت است و در اين زمينه لازم است تا رسانه‌ها بويژه رسانه ملي دست به دست هم دهند و همه يك آهنگ داشته باشيم. در اين صورت من وعده مي‌دهم كه موفق خواهيم بود.تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.