وزارت اطلاعات اعلام كرد: هاله اسفندياري در اعترافات خود گفته است : بنياد سوروس در ايران با ايجاد يك شبكه ارتباط غير رسمي و تلاش براي توسعه و گسترش آن، اهداف براندازانه خود را دنبال مي‌نموده است.

روابط عمومي وزارت اطلاعات در خصوص دستگيري هاله اسفندياري كه در تاريخ 18ارديبهشت ماه سال جاري صورت گرفت توضيحاتي ارسال كرد .

در اين توضيحات آمده است: با پي‌گيري‌هاي اطلاعاتي به عمل آمده در خصوص تلاش برخي مؤسسات، بنيادها و سازمان‌هاي آمريكايي براي اثرگذاري در جمهوري اسلامي ايران مشخص شد اين نهادها سعي دارند تحت پوشش عناويني هم چون دموكراسي‌سازي، حقوق بشر و... نقشي را ايفا نمايند كه سرويس‌هاي اطلاعاتي و امنيتي‌‌ آنها در سال‌هاي گذشته، عليه كشورهاي هدف مورد نظر انجام مي‌دادند.

در خصوص خانم هاله اسفندياري نيز به آگاهي مي‌رساند، وي مدير و مؤسس برنامه خاورميانه مركز «ويلسون» در آمريكا مي‌باشد كه بودجه اين مؤسسه از طريق كنگره آمريكا تأمين مي‌گردد؛ اين مركز حلقه اتصال ارتباط ايرانيان با سازمان‌ها و نهادهاي آمريكايي بوده كه با هدف توانمندسازي عرصه‌هاي مؤثر جامعه در راستاي اهداف بيگانگان دنبال مي‌شده است؛ به عنوان مثال، رامين جهانبگلو يكي از مدعوين اين مركز بوده كه از طريق بنياد NED جذب و با همكاري ساير سازمان‌ها و نهادهاي آمريكايي، مدل فروپاشي اروپاي شرقي و نقش روشنفكران در آن‌جا و تطبيق آن با ايران را تئوريزه كرده و به عنوان يك پروژه دنبال مي‌نموده است.

در تحقيقات به عمل آمده، خانم اسفندياري اظهار مي‌دارد فعاليت‌ها و برنامه‌هاي مربوط به ايران در برنامه‌ خاورميانه اين مركز، از طريق بنياد معروف آمريكايي سوروس حمايت و پشتيباني مالي شده است (اين بنياد آمريكايي متعلق به جورج سوروس بوده كه نقش كليدي در انقلابات رنگارنگ سال‌هاي اخير در چند كشور داشته است).

با همكاري خانم اسفندياري، مدير و نماينده بنياد آمريكايي سوروس در ايران، شناسايي و تحت تعقيب قرار گرفت كه تحقيقات تكميلي در اين خصوص ادامه دارد.
وي در بازجويي‌هاي اوليه اظهار مي‌دارد كه بنياد سوروس در ايران با ايجاد يك شبكه ارتباط غير رسمي و تلاش براي توسعه و گسترش آن، اهداف براندازانه خود را دنبال مي‌نموده است.

لازم به توضيح است كه برخي از اين بنيادها از طريق دعوت افراد براي سخنراني، شركت در كنفرانس، دادن پروژه‌هاي تحقيقاتي و بورس‌هاي مطالعاتي و... سعي در يارگيري و جذب عناصر مؤثر كشور و مرتبط نمودن آنها با نهادها و سازمان‌هاي تصميم‌ساز و تصميم‌گير در آمريكا را داشته‌اند. در اين ميان نقش پنهان برخي عناصر اطلاعاتي آنها در اين فرايند تحت پوشش‌هاي ياد شده مؤثر و كليدي مي‌باشد.

گرچه اهداف كوتاه‌مدت بنيادهاي مزبور، عمدتاً به فعاليت‌هاي ظاهري آنها برمي‌گردد لكن اهداف ميان‌مدت آنها نوعي فرهنگ‌سازي، نهادسازي و شبكه‌سازي در كشور است كه به تدريج به ايجاد يك شبكه غيررسمي و مرتبط با آنها در داخل كشور منجر شده و توسعه و گسترش آن در دستور كار جدي قرار دارد.
هدف غايي و دراز مدت بنيادهاي مزبور نيز، توانمندسازي اين شبكه در عرصه‌هاي موردنظر و بهره‌گيري از آن در زمان معين در رويارويي با حاكميت يك كشور مي‌باشد كه اين مدل طراحي شده آمريكايي‌ها با تابلوهاي ظاهري و فريبنده آن، براندازي نرم را در كشور دنبال مي‌نمايد.
 

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.