وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فشار غرب به ایران را سیاسی دانست و گفت : غرب می داند فرهنگ و تمدن غنی ایران مردم این سرزمین را از بمب هسته ای بی نیاز کرده است.
معاون وزیر امور خارجه برزیل روبرتو ژاگواریب؛ که به منظور شرکت در پنجمین دور نشست سیاسی معاونان وزرای خارجه ایران و برزیل در تهران به سر می برد، امروز بعد از ظهر با منوچهر متکی وزیر امور خارجه ملاقات و پیرامون راه های توسعه مناسبات دو جانبه و مسائل منطقه گفتگو کرد.

در این ملاقات وزیر خارجه کشورمان روند همکاری های و کشور را خوب توصیف نمود و با اشاره به ظرفیت های اقتصادی موجود خواهان کشف زمینه های جدید و توسعه روابط تجاری، صنعتی و سرمایه گذاری مشترک شد.

متکی در ادامه گفتگو سیاست حاکم بر صنایع هسته ای کشورمان را شفاف خواند و گفت: دوران سلاح هسته ای به سر آمده است زیرا با بمب هسته ای نمی توان اراده ملت ها را نابود کرد.

وزیر امور خارجه  در توصیف فضای جدید سیاسی در جهان گفت: رویکرد سلطه که مدتها ابزار استعمارگران بود شکست خورده است و عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین شاهدی بر این مدعاست.

ژاگورایب نیز ایران را کشوری مهم و تاثیر گذار در منطقه خواند و با اشاره به فرهنگ ایران از آن به عنوان منشاء اثر بر دیگر فرهنگ ها در جهان یاد و آمادگی برزیل برای گسترش مناسبات با کشورمان را به اطلاع وزیر امور خارجه رساند.

معاون وزیر امور خارجه برزیل روابط تهران و برازیلیا را سنتی و در حال رشد توصیف کرد و استفاده صلح آمیز از فن آوری هسته ای را حق مسلم ایران دانست.

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.