* چند سالي است فردي كه اخراجي سپاه پاسداران يزد مي باشد با سواستفاده از نام شهيد و شهادت با پخش نامه هايي عليه مسئولين نظام جمهوري اسلامي قصد تشويش اذهان عمومي را دارد. نامبرده با روي كار آمدن دولت آقاي خاتمي در سايه نيروهاي ارزشي كه بعضا با دولت آقاي خاتمي اختلاف سليقه داشتند فعاليت خود را شروع نمود و بارها در نماز جمعه يزد به پخش مطالبي عليه مسئولين پرداخت و چند مرتبه نيز قصد برهم زدن نماز جمعه را داشت كه اين نقشه با صبر و حوصله نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد نقش برآب شد. وي به اينها اكتفا نكرده و با جمع آوري طومار عليه نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد و تعيين تكليف كردن وارد حريم ولايت شده و خواستار تعويض امام جمعه يزد مي شود. وي بارها مطالبي عليه اركان نظام تدوين و آنها را در مكانهاي مختلف و حتي در نماز جمعه بخش هايي از مركز استان و شهرستانها پخش مي نمود. او اخيرا همزمان با هيجدهمين سالگرد رحلت عالم فرزانه حضرت آيت الله خاتمي با پخش نوشته اي در سايت خود به اين فقيد سعيد و خانواده وي هتاكي نموده است . با پخش اين نامه همه گروهها و تشكل هاي فعال استان يزد با حضور در بيت نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد اين اقدام را محكوم كردند.

* بعضي سايتهاي اينترنتي با مبدا تركيه گزارش دادند فرماندهان نظامي ارتش تركيه در شهر سامسون واقع در شمال اين كشور محل برگزاري مراسم جشن هشتاد و سومين سالگرد جمهوريت را در اعتراض به حضور چند خانم محجبه ترك كردند . اين مراسم همه ساله در روز آخر ماه اكتبر (9 آبان ) در شهرهاي تركيه برگزار مي شود و همه سران سياسي و نظامي منطقه اي در آن شركت مي كنند. در آنكارا هم احمد نجدت سزر رئيس جمهوري تركيه مانند سالهاي گذشته آن دسته از وزيران و نمايندگان مجلس را كه همسرانشان محجبه هستند بدون همسر به ضيافت شام در كاخ رياست جمهوري دعوت كرد. همسران محجبه نخست وزير رئيس مجلس و وزير امور خارجه تركيه از غايبان اين ضيافت بودند و برخي از مدعوين هم در اعتراض به اين موضوع از شركت در ضيافت خودداري كردند. از سيصد و پنجاه نماينده عضو حزب عدالت و توسعه در مجلس تركيه فقط هفده تن از آنان در ضيافت رياست جمهوري حضور داشتند.

* روزنامه پرتيراژ « واشنگتن پست » از تغيير سياستهاي بوش درباره ايران خبر داد و در سرمقاله ديروز خود اعلام كرد دولت بوش به سوي گفتگو با ايران قدم برمي دارد. اين درحاليست كه سخنگوي وزارت خارجه ايران ديروز در پاسخ به سئوالي در اين باره گفت « ايران آمادگي دارد در صورت درخواست رسمي آمريكا به مذاكره آنرا بررسي كند. » اين روزنامه آمريكايي همچنين از يكسري روابط پنهاني ميان واشنگتن و تهران در دو ماهه گذشته خبر داد و گفت « بوش از پافشاري بر منزوي كردن دشمنانش صرفنظر كرده و به يك استراتژي ديپلماتيك ماهرانه و پيچيده يعني گفتگوي مشروط با ايران تغيير موضع داده است . » به نوشته اين روزنامه بوش به وزارت خارجه آمريكا اجازه داده از اجراي سياستهاي « ديك چني » و همفكران او عليه ايران خودداري كند.

* فشار آمريكائيها به نوري مالكي نخست وزير عراق روزبه روز افزايش يافته و نشان مي دهد دامنه زياده خواهي هاي واشنگتن حد و مرز نمي شناسد به طوري كه رسانه هاي آمريكايي نيز به آن اعتراف دارند از جمله روزنامه « نيويورك تايمز » با اشاره به افزايش شكاف ميان دولت بوش و نوري مالكي نوشت : « مالكي نمي تواند تحمل كند كه از وي به عنوان سرتعظيم فرو آورنده در برابر آمريكا ياد شود. » به نوشته اين روزنامه عدم رضايت آمريكا از دولت مالكي بسيار فراتر از اين مباحث است . در هفته گذشته مالكي نارضايتي بيشتر خود را عليه آمريكايي ها اعلام كرد. او در مصاحبه هايي كه در پي كنفرانس تلفني خود با بوش داشته است آمريكا را مسئول وضعيت نامساعد امنيتي در عراق دانسته و خواستار انتقال سريعتر قدرت در مورد جنگ اين كشور شده بود.

* جنبش مقاومت اسلامي فلسطين حماس كه در راس دولت تشكيلات خودگردان فلسطيني قرار دارد ديروز از صدور حكم اعدام صدام ديكتاتور سابق عراق ابراز تاسف و اعلام كرد آمريكا با همه كساني كه از ملت فلسطين حمايت مي كنند مبارزه مي كند. به گزارش خبرگزاري فرانسه از غزه « فوزي برهوم » سخنگوي حماس اعلام كرد ما به عنوان ملت فلسطين از هر كس كه از ملت ما حمايت كند حمايت مي كنيم و صدام رئيس جمهوري سابق عراق يكي از آنان بود. تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.