اخبار,اخباراجتماعی,تجاوز به دختران


 اخبار اجتماعی - مدیر اجرایی صندوق جمعیت سازمان ملل:
از هر چهار دختر جوان به یکی تجاوز می‌شود

مدیر اجرایی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی جوانان بیانیه ای صادر کرد.

مدیر اجرایی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی جوانان گفت: این صندوق در بیش از 150 کشور و منطقه جهان در حال فعالیت است تا اطمینان داشته باشد که همه نوجوانان و جوانان در سراسر دنیا از دانش، مهارت و امکانات کافی برای دفاع از حقوق و درک موجودیت خود، همچنین تصمیم گیری آگاهانه در مورد سلامتی و خوشبختی برخوردارند.
 
متن کامل پیام دکتر باباتونده اوسوتیمهین به مناسبت روز جهانی جوانان، 12 اوت 2014 برابر با 21 مرداد ماه:
عبور امن و سالم از دوران جوانی به دوران بزرگسالی حق هر کودکی است. سالم بودن تنها به معنای بیمار نبودن نیست، بلکه به معنای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی است. توانایی تحقق بخشیدن به توان بالقوه فردی، کنار آمدن با استرس های زندگی، ساختن روابط سالم، کار مولد و مشارکت کامل در جامعه از مؤلفه های ضروری سلامت هستند. با این همه سلامت روان جوانان تا حد زیادی نادیده گرفته می شود و در نتیجه این غفلت، افسردگی بزرگترین عامل ناتوانی و خودکشی از مهمترین عوامل مرگ و میر در میان جوانان جهان است. به مناسبت روز جهانی جوانان اعلام می کنیم که "بهداشت روان اهمیت دارد"!
 
در مسیر جوانی به بزرگسالی جوانان پی می برند که چه کسی هستند، چه خواسته هایی دارند و با چه خطراتی روبروهستند. آنان درمی یابند که هویتشان چگونه با اطرافیانشان مرتبط است و یاد می گیرند به توقعات اجتماعی چگونه پاسخ دهند. روبرو شدن با عواملی مانند انگ های اجتماعی، تبعیض جنسیتی، ایدز،ناتوانی و یا حالات دیگر می تواند جوانان را در طی این مسیر به چالش بکشد. لازم است جوانان ارتباطی حمایت جویانه با معلمان، مربیان و الگوهای زندگی خود برقرار کنند تا بتوانند با خودباوری و عزت نفس پا به دوران بزرگسالی بگذارند.
 
در سراسر دنیا، از هر 4 دختر جوان یکی مورد تجاوز جنسی قرار میگیرد و از هر سه دختر جوان یکی قبل از رسیدن به سن 18 سالگی ازدواج می کند. در مناطقی که در آنها درگیری یا بحران های انسانی در جریان است این شرایط به مراتب برای میلیون ها جوان وخیم تر است. هنگامی که جوانان از کنترل تمامیت جسمی و روانی خویش منع می شوند سلامت روانشان به خطر می افتد. اختلالات تنشی و افسردگی ناشی از چنین پیشامدهایی بی عدالتی هایی را که در حقشان می رود دو چندان کرده و بر بار مشکلاتی نظیر حاملگی های ناخواسته، بیماری ایدز و یا سقط جنین نا ایمن می افزاید. مواجهه زود هنگام با تروما و دشواری ها یکی از عوامل ثابت شده تهدید کننده سلامت روان است که قابل پیش گیری است.
 
دسترسی تمام جوانان به امکانات بهداشتی ضروری است. با این وجود، جوانانی که با ناتوانی های ناشی از عدم سلامت روانی زندگی می کنند از مراقبت و توجه مورد نیازشان محرومند. جوانانی که به مراکز روان درمانی مراجعه می کنند معمولا با رفتارهای تحقیرآمیز مواجه می شوند و در شرایط غیر انسانی از آنان مراقبت می شود. جوانان به خصوص آنانی که از عدم سلامت روان رنج می برند از زندگی اجتماعی طرد می شوند و از تصمیم گیری برای زندگی خود محروم می شوند. بسیاری از جوانان با ناتوانایی های روانی از حق رأی، ازدواج و بچه دار شدن محرومند که این خود مانع دسترسی آنان به مراقبت های مناسب و ایفای نقش در اجتماع و چیره شدن بر بیماریشان است.
 
بهداشت روان اهمیت دارد، و جامعه جهانی در برآورده ساختن تعهدات خود نسبت به جوانان راه طولانی در پیش دارد. وظیفه ما تضمین دسترسی به امکانات بهداشتی جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های روانی است. ما باید به انگ های اجتماعی، تبعیض جنسیتی و نقض حقوق انسانی افرادی که از عدم سلامت روان رنج می برند پایان بخشیم. وظیفه ما تضمین عبور امن و سالم از جوانی به بزرگسالی است.
 
صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در بیش از 150 کشور و منطقه جهان در حال فعالیت است تا اطمینان حاصل کند که همه نوجوانان و جوانان در سراسر دنیا از دانش، مهارت و امکانات کافی برای دفاع از حقوق و درک موجودیت خود، همچنین تصمیم گیری آگاهانه در مورد سلامتی و خوشبختی برخوردارند.

در طرح "اقدام برای دختران جوان" بر سلامت، امنیت، آموزش، تعامل و توانمندسازی دختران جوان تأکید کرده ایم. وقتی دختران جوان به آگاهی، خودباوری، اعتماد به نفس، دوستان، مربیان و امکانات بهداشتی دسترسی داشته باشند بهتر قادر خواهند بود از حقوق خود دفاع کنند. مهمتر از همه در صدد هستیم صدای جوانان و اولویت های مربوط به آنان را در برنامه ها و سیاست های مربوط به توسعه بگنجانیم.
 اخبار اجتماعی -  خبرآنلاین
 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.