اخبار ,اخبار اقتصادی ,برچسب انرژی برای وسایل برقی خانگی

 

اخبار اقتصادی - توصیه جدید وزارت نیرو به مردم

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح سیاست‌های جدید صدور برچسب انرژی برای وسایل برقی خانگی با تاکید بر اینکه برای خرید لوازم برقی خانگی به برچسب انرژی آن توجه کنید، اعلام کرد: به زودی برای ماكروفر و ماشين ظرف‌شويي هم برچسب انرژی صادر می شود.

به گزارش مهر، محمد تقي زياري با اشاره به اتلاف گسترده برق در بخش خانگی، گفت: هرچه مصارف انرژي در بخش‌هاي غيرمولد همچون خانگي و تجاري را كاهش داده و در بخش‌هاي مولد كشور مصرف كنيم، صرفه ارزي زيادي را به‌دنبال دارد.

مدير برنامه ريزي سازمان بهره وری انرژی با اعلام اینکه از سال 76 تاكنون براي بیشتر لوازم خانگي برچسب مصرف انرژي تعريف شده است، تصریح کرد: بر این اساس براي وسايلي همچون ماكروفر و ماشين ظرف‌شويي كه استفاده از آنها به‌تازگي رواج يافته است، در حال تعريف برچسب هستيم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با تاکید بر اینکه برچسب انرژي خود عاملي براي بهينه‌سازي مصرف انرژي در كشور است كه براساس مطالعه‌های صورت گرفته، رتبه مصرف انرژي يخچال‌فريزرها چهار تا پنج پله ارتقا يافته است، اظهار داشت: در این راستا حتي اكنون توليدكنندگان داخلي داريم كه يخچال و فريزر با رتبه انرژي A توليد مي‌كنند.

وي با بیان اينكه رتبه مصرف انرژي بیشتر ماشين‌هاي لباس‌شويي A است، بیان کرد: رتبه مصرف انرژي كولرهاي آبي سه تا چهار پله ارتقا يافته است كه موجب صرفه‌جويي زيادي در بخش برق مي‌شود و براساس آخرين مطالعه‌های صورت گرفته، استفاده از برچسب مصرف انرژي حدود 600 تا 700 مگاوات پيك را كاهش داده است.

زياري با یادآوری اینکه استاندارهاي تعريفي براي برچسب انرژي اختلافي با ديگر كشورها نداشته و حتي در برخي موارد بعضي شاخص‌ها مانند دماي آزمون سخت‌ تر بوده است، تبیین کرد: به‌طور ميانگين، هر سه سال يك بار استانداردهاي برچسب مصرف انرژي به‌منظور به‌روزرساني آنها و ارتقای شاخص‌ها بازنگري مي‌شوند.

وي انتخاب مناسب لوازم خانگي را يكي از عوامل موثر در مصرف انرژي الكتريكي عنوان کرد و افزود: با افزايش حجم ماشين لباس‌شويي و يخچال ‌فريزر، مصرف انرژي افزايش مي‌يابد كه بايد افزون‌‎بر انتخاب مناسب ظرفيت لوازم، به برچسب مصرف انرژي نیز توجه داشت.
اخبار اقتصادی - مهر

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.