علت عدم معرفی توفیقی به مجلس, معرفی سه وزیر به مجلس

نگاهی به فضای مجلس و عدم معرفی توفیقی:روحانی زرنگی کرد یا مجبور شد؟

روایت‌ها متفاوت است. برخی از جلسه روحانی با مقام معظم رهبری و تاکید رهبری بر عدم معرفی توفیقی به مجلس خبر می‌دهند و برخی دیگر از اینکه عدم معرفی توفیقی از ابتدا یک نقشه حساب شده بوده تا توفیقی «جاده صاف‌کن» فرجی‌دانا باشد. هر چه که هست مشخص نیست بالاخره روحانی با معرفی فرجی دانا به عنوان وزیر علوم زرنگی کرده است یا اینکه مجبور شده شخص دیگری را به مجلس معرفی کند؟

 فردا رییس مجلس با روسای  کمیسیون‌های تخصصی مجلس جلسه دارد. شاید این خبر در وهله اول یک موضوع عادی به نظر برسد اما با توجه به معرفی سه وزیر باقی مانده کابینه تدبیر و امید در جلسه علنی روز گذشته آنچنان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد که این جلسه نوعی رایزنی و هماهنگی با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت روحانی باشد. اقدامی که ظاهرا ادامه پاسکاری های روسای مجلس و دولت برای کابینه روحانی باشد.


مشاور رییس مجلس: این گونه جلسات عادی است

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه مشترک روسای کمیسیون‌ها با علی لاریجانی خبر داد. حسن زمانی اظهار کرد: به طور معمول  هر 15 روز یکبار جلساتی با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون‌ها برگزار می‌شود که در همین راستا این جلسه فردا بعد از جلسه علنی مجلس برگزار خواهد شد و پیش از آغاز به کار ساعت کاری کمیسیون به اتمام می‌رسد.


وی تاکید کرد که این گونه جلسه به صورت عادی در طول سال برگزار می شود و بیشتر حول تبادل نظر و اطلاعات بین رییس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون‌ها است که در نهایت مصوبات آن ابلاغ می‌شود.


روحانی زرنگی کرد یا مجبور شد؟
با معرفی جعفر توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم، رضا صالحی امیری سرپرست وزارت وزرش و جوانان و علی اصغر فانی به عنوان  سرپرست وزارت  آموزش و پرورش اینگونه به نظر می‌رسید که همین سه نفر به عنوان وزرای این وزارت خانه معرفی شوند.

 

از سوی دیگر توفیقی در همه جلسات تاکید داشت که به عنوان وزیر به مجلس معرفی می‌شود اما جو مجلس در روزهای ابتدایی آنچنان در مورد سابقه سیاسی توفیقی مثبت نبود و از سوی دیگر برخی خبرها حکایت از جلسات روحانی و لاریجانی برای عدم معرفی توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس داشت.

 

با این همه طی چند ماه اخیر توفیقی در وزارت علوم به اموری پرداخت که نشان داد برای تصدی این وزارت خانه آنچنان هم نامناسب نیست. فضای مجلس در روزهای پایانی تا اندازه زیادی برای معرفی توفیقی مثبت بود اما اینکه چرا روحانی از معرفی توفیقی به عنوان وزیر علوم منصرف شد و ترجیح داد فرجی دانا را معرفی کند موضوعی است کمی تامل برانگیز. روایت‌ها متفاوت است.

 

برخی از جلسه روحانی با مقام معظم رهبری و تاکید رهبری بر عدم معرفی توفیقی به مجلس  خبر می‌دهند و برخی دیگر از اینکه عدم معرفی توفیقی از ابتدا یک نقشه حساب شده بوده تا توفیقی «جاده صاف‌کن» فرجی‌دانا باشد. هر چه که هست مشخص نیست بالاخره روحانی با معرفی فرجی دانا به عنوان وزیر علوم زرنگی کرده است یا اینکه مجبور شده شخص دیگری را به مجلس معرفی کند؟


لاریجانی از روحانی قدردانی می کند؟
دفاع شب گذشته رییس مجلس از وزیر خارجه و سرزنش اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد افشای جلسه خصوصی‌شان با وزیر خارجه اولین قدم لاریجانی برای تشکر از روحانی بود.

 

از سوی دیگر فردا رییس مجلس با روسای کمیسیو‌ن‌های تخصصی مجلس جلسه دارد تا احتمالا آن‌ها را برای جلسات رای اعتماد به سه وزیر باقی مانده کابینه آماده کند.

 

هرچند که بیشتر نمایندگان معتقد هستند که سه وزیر فعلی معرفی شده آنقدر اوضاعشان خوب هست که نیازی به لابی نداشته باشند اما ظاهرا لاریجانی قصد دارد کمال تشکر و قدردانی را از عدم معرفی توفیقی به مجلس به جا بیاورد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سه وزیر باقی مانده با رای بالایی از مجلس رای اعتماد می‌گیرند و هنوز هم مشخص نیست که باید نام اقدام اخیر حسن روحانی را بازهم «زرنگی» گذاشت یا «سیاستمداری» یا «اجبار»؟/قانون آنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.