آیت الله هاشمی: اگر به جوانان فضا براي انتقاد سالم داده نشود، اين انتقادات خاموش نخواهد شد و چه بسا به محفل‌هاي خانگي و زيرزميني كشيده شود

در هيچ دوره و هيچ جامعه‌اي دولت‌ها نتوانسته‌اند پيشرفت و خدمات‌رساني به مردم را به تنهايي به عهده بگيرند و اگر مردم وارد عرصه‌هاي گوناگون مشاركت نشوند توليد و اشتغال رو به اضمحلال مي‌رود.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب : رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار جمع زيادي از دبيران سازمان‌هاي غيردولتي و جوانان فعال N.G.Oهاي كشور، هدف اصلي از تشكيل سازمان‌هاي غيردولتي و مردم نهاد را كمك به مردم ، نظام و دولت براي رفع مشكلات در سطوح گوناگون خواند و گفت: تشكيل گروه‌هاي مفيد مردمي، به خصوص از سوي جوانان و نوجوانان، عاملي براي رشد نشاط و تقويت نيروهاي كشور در ميادين و عرصه‌هاي گوناگون محسوب مي‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب؛ آيت‌الله هاشمي رفسنجاني انتقادات صريح و البته در چارچوب قانون را برخاسته از طبيعت دوران جواني خواند و با اشاره به الزام وجود اين صراحت براي هوشيار ساختن مسئولين، تصريح كرد: اگر به مردم و جوانان ميدان و فضا براي انتقاد سالم و فعاليت داده نشود، اين انتقادات خاموش نخواهد شد و چه بسا به محفل‌هاي خانگي و زيرزميني كشيده شود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با انتقاد از محدود ساختن و عدم تمديد پروانه فعاليت تعداد زيادي از سازمان‌هاي مردم نهاد، موفق و كم‌هزينه‌تر بودن محصول فعاليت N.G.Oها را يادآور شد و افزود: در هيچ دوره و هيچ جامعه‌اي دولت‌ها نتوانسته‌اند پيشرفت و خدمات‌رساني به مردم را به تنهايي به عهده بگيرند و اگر مردم وارد عرصه‌هاي گوناگون مشاركت نشوند توليد و اشتغال رو به اضمحلال مي‌رود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني فعاليت سازمان‌هاي مردمي و گروه‌هاي مردم نهاد را از تأكيدات و مصوبات سياست‌هاي كلي مجمع تشخيص مصلحت نظام خواند و با تأكيد بر بي‌مورد بودن نگراني از حضور فعال N.G.Oها در عرصه‌هاي مختلف جامعه گفت: نگراني را زماني بايد به خود راه بدهيم كه مردم از صحنه مشاركت فعال اجتماعي حذف شده باشند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال يكي از جوانان حاضر در جلسه پيرامون سرنوشت اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها، تقويت اشتغال و توليد را هدف اصلي اين مرحله عنوان كرد و گفت: اگر بناست فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها اجرا شود، بايد براي توليد و اشتغال كشور فكر اساسي بشود، چرا كه هم واحدهاي توليدي موجود كشور نياز به احيا دارند و هم مي‌بايست سرمايه‌گذاري گسترده‌اي در بخش‌هاي جديد صورت گيرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: اگر به سازمان‌هاي مستقل مردمي اجازه فعاليت بيشتري داده شود، آنان با ابتكار و سرمايه خود به ايجاد اشتغال و توليد كشور كمك شاياني خواهند كرد.

در ابتداي اين ديدار محمد تميزكار، دبير مؤسسه انديشه سبز جوان با اشاره به وضعيت اقتصادي، فرهنگي و سياسي جامعه، معضلات و مشكلات جوانان را فهرست‌وار برشمرد.

همچنين سوري ديگر فعال سازمان‌هاي مردم نهاد با اشاره به اهميت فعاليت N.G.Oها براي گسترش جامعه مدني گفت: متأسفانه در چند سال گذشته به شدت از فعاليت سازمان‌هاي مردمي جلوگيري شده و پروانه فعاليت بسياري از آنان تمديد نشده است./انتخابتاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.