محاکمه زن و مرد جنایتکار به جرم قتل پیرمرد

زن و مرد جنایتکار که پس از قتل پیرمرد تنها جسد او را داخل یک صندوقچی قرار داده و در بزرگراه آزادگان رها کرده بودند، در دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفتند.

ششم مرداد سال 85 مردي در بزرگراه آزادگان با ديدن صندوقچه آبي رنگ، وقتي در آن را گشود، هراسان در تماس با مرکز فوريت هاي پليسي 110 از پيدا شدن جسد در صندوقچه خبر داد.در پي اين تماس، ماموران کلانتري 152 خاني آباد پس از حضور در محل، موضوع را به بازپرس شهرياري در دادسراي جنايي تهران گزارش کردند.

با حضور قاضي جنايي در محل معلوم شد، مقتول مردي 70 ساله است که دست و دهان او با چسب بسته شده است. با دستور قضايي مبني بر انتقال جسد به پزشکي قانوني، پرونده براي رازگشايي از جنايت به شعبه 10 پليس آگاهي تهران ارجاع شد.

با شروع تحقيقات ماموران و بررسي افراد گمشده معلوم شد مقتول به نام امیر پس از جدايي از همسرش به تنهايي زندگي مي کرده است و از دو سال پيش زني ميانسال به عنوان پرستار به محل سکونت وي در رفت وآمد بوده است.

با جمع بندي اطلاعات، ماموران در تحقيق از همسايه هاي مقتول متوجه شدند زن پرستار وسايل منزل را بار کاميون کرده و گفته است صاحبخانه به شيراز نقل مکان کرده است.در ادامه تحقيقات، ماموران متوجه شدند زن ميانسال با مردي به نام غلامحسين که شغلش خياطي بوده، ارتباط داشته است.

با به دست آمدن اين سرنخ، ماموران با حضور در محل کار غلامحسين، متوجه شدند وي اين محل را تخليه و به مکان نامعلومي متواري شده است.

6 سال پس از وقوع اين جنايت، در حالي که تحقيقات در اين زمينه براي شناسايي زن و مرد متهم به قتل ادامه داشت، ماموران متوجه شدند مرد متهم در جنوب تهران با هويت جعلي ازدواج کرده است.

با گزارش موضوع، بازپرس شعبه اول دادسراي جنايي، دستور قضايي در اين ارتباط صادر و کارآگاهان غلامحسين را دستگير کردند.با شروع تحقيقات، متهم زبان به اعتراف گشود و گفت: زني 42 ساله به نام زهرا که به عنوان پرستار در خانه مقتول کار مي کرد، شب ها در اتاقکي بالاي کارگاه خياطي با او زندگي مي کرد.

 

وقتي فهميدم مرد سالخورده به زهرا پيشنهاد ازدواج داده، تصميم به قتل او گرفتيم. مرد 70 ساله چند بار به محل کار من آمد و ادعا کرد زهرا سه ميليون تومان به او بدهکار است. سرانجام يک روز او را به کارگاه کشانديم و زهرا  نيز با خوراندن قرص هاي خواب آور او را بي هوش کرد.

متهم افزود: پس از بي هوش شدن مقتول، با بستن دهان او، پيرمرد را به قتل رسانديم و جسدش را داخل کيسه اي گذاشتيم، سپس روز بعد به خانه او رفتيم و صندوقچه آبي رنگي را که آنجا بود، به کارگاه آورديم و جسد را در آن گذاشتيم و به بزرگراه آزادگان برديم و رها کرديم.

 

پس از جنايت يک روز به اتفاق ز به خانه مقتول رفتيم و تمام وسايل خانه او را سرقت کرديم، سپس با تخليه کارگاه خياطي با يکديگر قطع ارتباط کرديم. در پي اين اعترافات، دستور دستگيري زن متهم صادر و وي در شرق تهران دستگير شد.

زن متهم در بازجويي ابتدا منکر جنايت شد و عنوان کرد، قتل از سوی غلامحسين انجام شده و او فقط قرص هاي خواب آور را تهيه کرده است.

در پي اين اظهارات و مواجهه حضوري، سرانجام متهم زبان به اعتراف گشود و گفت در قتل صاحبکار 70 ساله اش، او به غلامحسين کمک کرده و به پيشنهاد او اين جنايت رخ داده است.

با اعتراف متهمان و بازسازی صحنه قتل، بازپرس جنایی برای زهرا و غلامحسین به اتهام مباشرت در قتل قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح امروز دو متهم در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی عزیزمحمدی پای میز محاکمه قرار گرفتند.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست برای متهمان تقاضای مجازات قانونی کرد.

سپس فرزندان مقتول در جایگاه قرار گرفته و برای قاتلان درخواست قصاص کردند.آنها مدعی شدند ادعاهای متهمان صحت ندارد و پدرشان مرد خیر بوده است.

در ادامه غلامحسین در جایگاه حاضر شد که در دفاع از خود گفت: مقتول تنها زندگی می کرد و من و زهرا در کارگاه دوخت مانتو پیش او کار می کردیم. زهرا همچنین به عنوان پرستار در خانه امیر رفت و آمد داشت. یک روز زهرا نزد من آمد و مدعی شد امیر از او سه میلیون تومان طلب دارد و به خاطر این طلب او را تحت فشار قرار داده است.

 

او سپس نقشه قتل را طراحی کرد و با همدستی خود مقتول را به کارگاه کشانده و زهرا در ماست قرص خواب آور ریخت و به مقتول داد. بعد من دست و پای او را بستم و زهرا کیسه ای پلاستیکی را روی سر امیر کشید. وقتی از مرگ او مطمئن شدیم جسد را در صندوقچی گذاشته و در بزرگراه آزادگان رها کردیم. روز بعد هم اثاثیه خانه اش را سرقت کرده و بین خودمان تقسیم کردیم.

سپس زهرا در جایگاه حاضر شد و گفت: مقتول سه میلیون تومان از من طلب داشت و به خاطر آن مرا تحت فشار قرار داده بود.برای رهایی از پرداخت طلب نقشه قتل امیر را طراحی کرده و با همدستی غلامحسین اجرا کردیم.

پس از آخرین دفاعیات متهمان و کلای آنها قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند./مهر

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.