کرسی سوریه در اتحادیه عرب رسما به مخالفان اسد واگذار شد (+عکس)

این اقدام در حالی انجام می شود که قدرت در سوریه و کنترل پایتخت و سایر ارکان حاکمیتی در این کشور همچنان در اختیار حکومت بشار اسد است.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه الجزیره، مخالفان بشار اسد رئیس جمهور سوریه به طور رسمی کرسی این کشور در اتحادیه عرب را در اختیار گرفتند.

در جلسه امروز سه شنبه سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در دوحه، با دعوت امیر قطر که ریاست نشست را برعهده داشت؛ "معاذ الخطیب" رئیس شورای ملی مخالفان سوریه و هیأت همراه در جایگاه دولت سوریه قرار گرفتند.

این اقدام با دست زدن و تشویق حاضران در نشست اتحادیه عرب همراه بود.

شورای ملی مخالفان مهمترین مجموعه از مخالفان حکومت بشار اسد است که از سوی بسیاری از کشورهای غربی وعربی به رسمیت شناخته شده است. با این حال تنها دو کشور قطر و فرانسه سفارتخانه های سوریه در کشورهای خود را تسلیم شورای ملی مخالفان کرده اند.

 

مخالفان سوریه,مخالفان بشار اسد,اتحادیه عرب

 

در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب که دو روز پیش برگزار شده با تسلیم کرسی سوریه در اتحادیه عرب به مخالفان اسد توافق شده بود. دو کشور الجزایر و عراق با این اقدام مخالفت کرده بودند و لبنان هم رای ممتنع داده بود.

پیش از این عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی (کنفرانس اسلامی) نیز به حالت تعلیق درآمده بود.

این اقدام در حالی انجام می شود که قدرت در سوریه و کنترل پایتخت و سایر ارکان حاکمیتی در این کشور همچنان در اختیار حکومت بشار اسد است.

این برای نخستین مرتبه در اتحادیه عرب است که کرسی دولت سوریه در اختیار فردی از مخالفان اسد قرار می گیرد.این موضوع به معنی به رسمیت شناختن کامل مخالفان اسد به عنوان حکومت سوریه و تنها نماینده مشروع ملت سوریه است.این در حالی است که سفارت حکومت سوریه در بسیاری از کشورهای عربی همچنان مشغول فعالیت است.

علاوه بر این موضوع، پرچم سوریه در کنار کرسی دولت این کشور در نشست امروز اتحادیه عرب تغییر کرد و پرچم مورد استفاده مخالفان اسد جایگزین پرچم فعلی دولت سوریه شد.

 

مخالفان سوریه,مخالفان بشار اسد,اتحادیه عرب

 

پرچم مورد استفاده مخالفان اسد در سوریه به ترتیب از بالا به پایین شامل رنگ های سبز، سفید و مشکی با سه ستاره سرخ رنگ در وسط است اما پرچم کنونی دولت سوریه از بالا به پایین به ترتیب شامل سه رنگ سرخ، سفید و سیاه با دو ستاره سبز رنگ در وسط است.

قبل از این، عضویت دولت سوریه در اتحادیه عرب تعلیق شده بود به همین دلیل نمایندگان دولت سوریه در هیچ سطحی حق حضور در نشست های این سازمان را نداشتند و کرسی دولت سوریه در همه نشست های اتحادیه عرب خالی بود.

تاکنون به جز اتحادیه عرب، کرسی دولت سوریه در هیچ یک از سازمان های بین المللی تسلیم مخالفان نشده است.

کرسی خالی دولت سوریه در نشست های قبلی اتحادیه عرب

 

مخالفان سوریه,مخالفان بشار اسد,اتحادیه عرب

 

سوریه از دو سال پیش تاکنون با موجی از ناآرامی های داخلی روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی همه جانبه و گسترده ای میان ارتش و هواداران مسلح دولت مرکزی از یک سو و مخالفان مسلح از سوی دیگر تبدیل شده است.

بحران سوریه تاکنون به کشته شدن 70 هزار نفر و آواره شدن حدود یک میلیون نفر از شهروندان این کشور در خارج از مرزهای سوریه منجر شده است./عصرایران

 تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.