پس از افزایش قیمت مواد غذایی در افغانستان، چهار وزیر این کشور به پارلمان فراخوانده شدند تا به پرسش‎های نمایندگان پاسخ دهند.

به گزارش فارس، پس از افزایش قیمت مواد غذایی در افغانستان، امروز (چهارشنبه) پارلمان این کشور چهار وزیر را به این مجلس فراخواندند تا به پرسش‎های آن‎ها پاسخ رضایت‎بخش ارائه دهند.

برخی اعضای حاضر در پارلمان افغانستان با انتقاد از عملکرد شماری از وزیران، دلیل فراخواندن آن‎ها به این مجلس را افزایش قیمت مواد غذایی در ماه رمضان، عدم کنترل قیمت‌ها و نبود راهکار برای حل دائمی این مشکل عنوان کردند.

«‎عمر زاخیلوال» وزیر دارایی، «عبدالهادی ارغندیوال» وزیر اقتصاد، «شاکر کارگر» وزیر تجارت و «محمدآصف رحیمی» وزیر کشاورزی، افرادی هستند که با حضور در پارلمان افغانستان به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دادند.

در این فراخوان، ‎عمر زاخیلوال، وزیر دارایی افغانستان با تأکید بر این که وزارت دارایی سبب افزایش قیمت مواد غذایی نشده، گفت: تعرفه‎های گمرگی از سوی این وزارتخانه افزایش نیافته بلکه در برخی از موارد مانند آرد و برنج کاهش نیز یافته است.

شاکر کارگر، وزیر تجارت افغانستان نیز با بیان اینکه قیمت گاز مایع کاهش خواهد یافت دلیل افزایش مواد غذایی و گاز مایع را تبانی تاجران و طولانی شدن روند انتخابات این کشور دانست.

با این حال محمد آصف رحیمی وزیر کشاورزی افغانستان نیز ضمن پذیرش افزایش قیمت مواد غذایی، گفت که این افزایش قیمت سبب نگرانی شهروندان این کشور نیست و دلیل اصلی آن بیکاری مردم و افزایش قیمت دلار در برابر پول افغانی است.

عبدالهادی ارغندیوال وزیر اقتصاد نیز به نمایندگان پارلمان گفت: این وزارتخانه برنامه اقتصادی را طراحی و به اجرا گذاشته است که بر اساس آن افغانستان تا 10 سال دیگر به خودکفایی اقتصادی خواهد رسید.

این پاسخ‎ها برای «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس و نمایندگان پارلمان افغانستان رضایت‎بخش نبود.

این وزیران در حالی به پارلمان افغانستان فراخوانده شدند که قیمت مواد غذایی و سوخت با آغاز ماه رمضان در این کشور افزایش یافته است.

مردم افغانستان در ماه رمضان و فصل زمستان بیش از هر زمان دیگری شاهد افزایش قیمت مواد غذایی و سوختی هستند بنابراین پارلمان این کشور نیز وزرای مربوطه را به نشست‌های عمومی این مجلس فرا می‌خوانند.

تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.