یک هنرمند مجسمه‌ساز که اثر حجمی‌اش در سطح شهر آسیب دیده‌ است می‌گوید مردم مجسمه‌های شهری را خراب می‌کنند چون فکر می‌کنند متعلق به دولت است در حالی که چنین نیست و در صورت آسیب دیدن مجسمه‌ها هنرمندان باید هزینه‌اش را پرداخت کنند.

زیبا پشنگ – هنرمند مجسمه‌ساز- در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح من در فراخوانی که سازمان زیباسازی شهرداری تهران، برای استقبال از بهار 93 داده بود برگزیده شد و به دنبال آن اثر حجمی طرح من ساخته شده و در اتوبان هنگام نصب شد.

او افزود: این اثر شامل نوارهای رنگی است که به صورت حلقه‌هایی نصب شده‌اند و دانه‌های برف را نشان می‌دهند. این اثر از ورقه‌های ضخیم آهنی ساخته شده بود.

این هنرمند همچنین گفت: متاسفانه مدتی بعد از نصب مجسمه متوجه شدم که اثر حجمی من کج شده است، ظاهرا عده‌ای آویزان مجسمه‌ام شده بودند و بنا بر آن هر پنج حلقه‌ی اثر آسیب دیده بود و من نیز مجبور شدم با هزینه‌ی شخصی خودم اثر را دوباره ترمیم کنم چون سازمان زیباسازی می‌گفت باید پیش‌بینی چنین اتفاقی را برای اثرم می‌کردم. در حالی که کار من ایستایی لازم را داشت و مردم آن را خراب کرده و به آن صورت درآورده بودند.

او در بخشی از سخنانش درباره‌ی چرایی این موضوع توضیح داد: به نظر من مشکل فرهنگ مردم است. متاسفانه فرهنگ استفاده از مجسمه‌های و مبلمان شهری را نداریم گاهی می‌بینیم که کارهای برنز قطعه قطعه شده است و دزدیده می‌شوند. یکی دیگر از مشکلات موجود در کشور ما هم وندالیسم است و به موجب آن مردم به آثار سطح شهر آسیب می‌زنند.

پشنگ اضافه کرد: مردم فکر می‌کنند که آثار سطح شهر متعلق به دولت است و آن‌ها را خراب کنند که به دولت آسیب بزنند در حالی که چنین نیست و اغلب مجسمه‌های سطح شهر متعلق به اشخاص است. در نتیجه در صورت خراب شدن آن‌ها افرادی که آن‌ها ساخته‌اند هزینه می‌کنند،‌نه دولت.

او در بخشی از سخنانش در پاسخ به این سوال که چقدر مشکلات ایجاد شده برای مجسمه‌اش را ایدئولوژیک می‌داند؟ گفت: فکر نمی‌کنم مسایل ایجاد شده برای کار من ایدئولوژیک باشد. کار من در یک فضای سبز نصب شده بود احتمال اینکه افرادی که برای تفریح به فضاهای عمومی مراجعه می‌کنند با آن بازی کرده باشند و آن را خراب کرده باشند بیشتر است.تاريخ : | | نویسنده : andiaweb |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.